1 grudnia 2023

Rekord w 3 godziny!!! Tak tak, 3 godziny wystarczyły na to, by stacjonarna puszka na Stołczynie zapełniła się najwyższą zebraną kwotą w sztabie.

Musimy koniecznie wrócić do Niedzieli. Ktoś zapyta dlaczego?

Jest powód i to solidnie podparty groszem. Otóż, gdy region szarpał się mocno z szalejącą Nadią, która szkód wyrządziła sporo (niektórzy jeszcze się z nią zmagają), Stołczyn z dużą mocą włączył się do akcji WOŚP.

Stołczyn zebrał do puszek 3788,42zł i 6,14 euro. To jak potwierdził sztab z którym grała Północ Szczecina czyli Hufiec ZHP Pogodno. 3 godzinna akcja przed wartownią niespodziewanie zakończyła się debiutanckim rekordem. Gratulujemy tak wielu otwartych serc.

Jak mówiła pani Wiesia: Działo się naprawdę wiele niesamowitych rzeczy a przede wszystkim mieszkańcy Północy Szczecina po raz kolejny pokazali, że mają ogromne serca dla każdego potrzebującego. Działo się naprawdę wiele i wiele też fantów na zbiórkę dostaliśmy. Największym powodzeniem cieszyły się poduszki z hutniczym muralem jaki zdobi od tego roku stołczyński schron. Wiele wspaniałych osób zaangażowało się w to działanie. I KSK M16, który zorganizował w tunelu wystawę broni, Bike Cafe, wiele fantastycznych osób. Ludzie przynosili ciasta i obrazy, a wszystko po to by wesprzeć naszą zbiórkę dla Orkiestry wszystkim naprawdę gorąco dziękujemy

My również przyłączamy się do podziękowań dla wszystkich otwartych serc. Poniżej zdjęcia z tego co się działo przed wartownią.

WOŚP – została oficjalnie założona w 1993 roku przez Jerzego Owsiaka , Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, Bohdana Maruszewskiego i Piotra Burczyńskiego. Głównym celem była „Ochrona zdrowia i ratowanie życia dzieci poprzez dostarczanie sprzętu medycznego szpitalom publicznym ”. Podczas pierwszego Finału WOŚP zbierano fundusze na rzecz kardiochirurgii dziecięcej. Dlatego symbolem akcji stało się czerwone serduszko.  W tym roku odbył się jubileuszowy 30 finał WOŚP. Z ubiegłorocznej zbiórki WOŚP na jej cel zostało przeznaczonych ok. 50% środków co pokazuje wstępny raport umieszczony na stronie WOŚP.