Bolcowanie komunikacji

Zmiany komunikacyjne przybrały już formą łamania przepisów a nawet wprost zagrożenia życia i zdrowia pasażerów. Północny Szczecin stał się rejonem szczególnego pastwienia się nad pasażerami.  

Na początek ograniczono kursy na 107, tydzień później zdecydowano się na ograniczenie dodatkowo linii 63. Dwie linie jeżdżące przez Północny Szczecin zostały ograniczone nie z powodu braku pasażerów, bo linia 107 jest jedną z najbardziej obleganych linii. Powodem jest brak kierowców. Jednak mieszkańcy północnego Szczecina pytają wprost, dlaczego dwie linie na jednej dzielnicy? Dlaczego nie jedna w Policach? 

Rada Osiedla Skolwin wypunktowała ZDiTM, że nie konsultowano zmian z Radą Osiedla, choć jest to wyraźnie zapisane w regulaminie Rad Osiedli. ZDiTM łamie zatem prawo lokalne.  

ZDiTM nie odpowiedział też na pisma jakie skierowała Rada Osiedla Skolwin i Rada Rodziców SP44. Pomimo braku konsultacji, ZDiTM pokładał się z SPPK za nic mając pisma Rad i opinie mieszkańców. Buta i arogancja z góry zeszła do urzędniczych dołów.  

Jednak to nie wszystko. W piątek po miesiącu funkcjonowania zdublowanego przystanku – Stołczyńska w końcu przeniesiono wiatę przystankową. Teraz obowiązującym przystankiem jest ten przy przychodni. Jednak nie tylko nie usunięto do dziś słupka nieczynnego już przystanku, ale również pozostawiono w chodniku niebezpieczne bolce oklejając je jedynie taśmą izolacyjną.  

To kolejny przykład ignorowania zasad bezpieczeństwa przez ZDiTM. Ograniczanie liczby autobusów w dobie pandemii i zwiększanie tłoku w komunikacji, przez co zwiększa się zagrożenie epidemiologiczne to kolejny przykład a wszystko to za zgodą Prezydenta Miasta. Pewnie dlatego milczą i się nie wychylają prezydenccy radni z Północy. Może imć jaśnie wielmożny pan przewodniczący prezydenckiego klubu popisze się tym razem staniem na głowie na tych bolcach w chodniku. Jakiś pożytek wtedy będzie i z nich, i z niego. Swoją osobą ma szansę uchronić starsze osoby zmierzające do przychodni od bolesnego i niebezpiecznego dla nich upadku? To jak panie Żylik przyjmuje pan challenge? Czekamy na pański popis, najlepiej jutro przez cały dzień, bo ZDiTM nie pracuje w weekendy.