13 maja 2024

Świtowcy coraz bliżej II ligi. Awans Dumy Skolwina to marzenie nie tylko działaczy ze Stołczyńskiej. Piłkarze robią wszystko by awansować i pomimo naprawdę trudnych warunków pogodowych przy wsparciu skolwińskich kibiców, pokonali wczoraj na własnym obiekcie Cartusię Kartuzy 2:0.

Bramki dopiero w drugiej połowie

Długo kazali czekać kibicom piłkarze Świtu na upragnione bramki. Przenikliwe zimno i wiatr z deszczem mocno  dawały w kość. Na szczęście gorąca i pyszna nasza skolwińska kawa Dolla pomogła przetrwać pierwszą połowę.

W 65 minucie Rafał Remisz próbował zaskoczyć przeciwników strzałem z połowy boiska jednak Cartusię uratował grający z numerem 3 Vidal Óscar wybijając piłkę wprost pod nogi nabiegającego  Szymona Kapelusza, który pięknym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza gości.

Już 3 minuty później po szybkiej akcji prawą stroną boiska Damian Ciechanowski dośrodkował na linię pola karnego i niemal z tego samego miejsca co chwilę wcześniej Szymon Kapelusz, tym razem z woleja piłkę w siatce umieszcza Gracjan Goździk, zapewniając Dumie Północy pewne zwycięstwo.

II liga w zasięgu wzroku

Na 8 kolejek przed końcem rozgrywek Świt Szczecin – Skolwin prowadzi w tabeli z dziesięcioma punktami przewagi nad drugą Elaną Toruń. Najbliższy mecz w piątek “Derby Szczecina” na boisku nr. 3 przy Twardowskiego o 17.15. A już 4 maja na Stołczyńskiej mecz ze Starogardem Gdańskim. W sekrecie Wam powiemy, że klub szykuje dla atrakcje dla dzieci.