1 grudnia 2023

W czwartek 21 stycznia informowaliśmy o zwożeniu bliżej nieokreślonych odpadów w miejsce tymczasowego składowiska (zaplecza budowy) jakie zajmuje Grupa Rataje.

Plac naprzeciw ul. Stolarskiej to miejsce wykorzystywane było na składowanie starych podkładów, pozostałości po wycince drzew, a obecnie to co wykopano z podtorza robiąc odwodnienie. Niestety w czwartek od rana zaczęto zwozić muł i pulpę błotną pochodzącą najprawdopodobniej z terenów nadbrzeżnych przy ul. Konopnickiej w Policach. Jeden z mieszkańców pojechał za samochodami by sprawdzić skąd to wożą.

Wylewane błoto na placu było wywożone na kołach pojazdów na ulicę Stołczyńską. Na której momentami nawet 5 -10 cm błota leżało, które wychlapywane i rozwożone były przez pojazdy poruszające się ulicą Stołczyńską. Nierzadko ochlapywani byl pasażerowie na pobliskim przystanku.

Mieszkańcy postanowili działać i wezwali Straż Miejską. Niestetyta zawiodła. Strażnik nic nie zrobił na miejscu. Dlatego o całej sprawie poinformowaliśmy Komendanta Straży Miejskiej i poprosiliśmy o wyjaśnienie sprawy.

Wczoraj Sekretariat Straży Miejskiej przysłał następującą wiadomość

“informuję, że Komendant Straży Miejskiej Szczecin  polecił wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie zachowania strażnika i opisanej sytuacji.”