Złodzieje na Skolwinie

Do redakcji wpłynęła informacja o kradzieży paliwa oraz lamp oświetleniowych z pojazdów pracujących na budowie SKM w Skolwinie. Sprawą zajmuje się Policja. To już kolejna zgłoszona organom ścigania kradzież z włamaniem na naszym osiedlu.

Informacje o kradzieżach potwierdzili nam pracownicy firmy pracującej na budowie. Ręce opadają, człowiek jedzie pół Polski by w końcu ratować waszą budowę a tu jeszcze tacy … przylezą i okradną. Nam jeszcze na żadnej budowie się to nie zdarzyło. Zawsze mogliśmy ufać ludziom, zwłaszcza w miastach – informują. 

Zapytaliśmy rzecznika Policji o tą kradzież oraz ile było zgłoszonych kradzieży Policji i jak ta statystyka wygląda na terenie miasta.  Oficer Prasowy KMP w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan poinformowała: w odpowiedzi na zapytanie informuję, że w interesującej Pana sprawie policjanci z Komisariatu Szczecin Nad Odrą prowadzą postępowanie wyjaśniające. Trwają czynności zmierzające do ustalenia, a w konsekwencji zatrzymania sprawcy/sprawców tego zdarzenia. Od początku roku na terenie Skolwina odnotowaliśmy 4 rodzaje przestępstw tej kategorii (kradzież z włamaniem), natomiast od stycznia do końca kwietnia br. na terenie Szczecina z kategorii kradzież z włamaniem policjanci wszczęli blisko 200 postępowań, co stanowi blisko 65 % wykrycia.

Świadków kradzieży prosimy o kontakt z Komisariatem Policji Szczecin Nad Odrą. 

Z informacji firmy budowlanej wynika również, że poważnym problemem są chodzący po budowie ludzie przełażący przez płot do pobliskiego zakładu. Teren budowy jest wyraźnie oznakowany i nie wolno chodzić po placu budowy. Wielce prawdopodobne, że to również jacyś szabrownicy, bo normalni ludzie tak się nie zachowują. Nikt poważny i szanujący prawo nie łazi po odgrodzonym terenie niszcząc oznaczenie i do tego prze płot nie wchodzi do zakładu.

Trudno się nie zgodzić z opinią pracowników. O sprawie przechodzących przez płot pracowników biegających w przerwie w pracy po alkohol do pobliskiego sklepiku, jaki okradaniu przez nich tego zakładu i wynoszeniu łupów właśnie tą drogą już informowaliśmy na naszej stronie. 

Liczymy na to, że pracodawca zdyscyplinuje swoich pracowników i zadba o właściwe ogrodzenie terenu, które jest notorycznie dewastowane przez jego pracowników. Mamy nadzieję, że sprawcy szybko zostaną ujęci i poniosą konsekwencje swoich czynów.