Kamil Stoch i Dawid Kubacki na Dniach Chemika w Policach

Po wielu latach Dni Polic i Dni Chemika ponownie razem a dodatkowo przełożone świętowanie Dnia Dziecka. 3,4,5 czerwca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 zagrają będzie się działo. Skoczkowie Dawid Kubacki oraz Paweł Wąsek z mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem na czele, siatkarki Chemika Police to tylko niektóre gwiazdy imprezy.

Dni Polic, Dni Chemika, Dzień Dziecka – trzy dni zabawy w Policach

W ostatnich latach Dni Polic i Dni Chemika odbywały się osobno. Dni Polic były organizowane na Polanie za szkołą podstawową nr.8, a Dni Chemika w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Jak zapewnia organizator Dni Polic: Gmina Police i Grupa Azoty Police łączą siły we wspólnym przedsięwzięciu. Przygotowania trwające wiele tygodni są już na finiszu, a dzięki podwojonym staraniom na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Za dnia powodów do nudy nie będą miały rodziny z dziećmi. Wśród rozrywek przygotowanych specjalnie dla nich są między innymi wesołe miasteczko czy strefa dmuchańców. Wieczorami natomiast ze sceny zabrzmią przeboje gwiazd polskiej muzyki.

Piątek 3 czerwca to Dzień Polic. Na scenie zobaczymy śląski zespół Chwila nieuwagi, Bitamina Inesa Bratushchyk (Ukraina) i gwiazda wieczoru Ania Dąbrowska. A na zakończenie czyli o 22:00, w końcu coś dla fanó1) mocnego brzmienia heavy metalowy koncert Nocnego Kochanka.

W sobotę 4 czerwca to Dzień Chemika czyli święto pracowników Grupy Azoty Police. Na estradzie zobaczymy Marcus Arent – rockowe brzmienia ze Śląska, Damian Ukeje  a na zakończenie  KOMODO – z brytyjskim wokalistą Thomasem Sykesem. W sobotę również będzie można spotkać na Polanie skoczków narciarskich i siatkarki Chemika Police. Dla dzieci niespodziankę przygotował również Teatr Lalek Pleciuga.

Pełny plan imprezy

3 czerwca 2022 – Dzień Polic
16:00 Chwila nieuwagi – koncert nie tylko dla dzieci
18:00 Bitamina – koncert
19:30 Oficjalne otwarcie
19:30 Pieśni z Ukrainy – recital Inesy Bratushchyk
20:00 Ania Dąbrowska – koncert
22:00 Nocny kochanek – koncert

Warsztaty:

Cyrk Podwórkowy – nauka przez zabawę!
Dotknij z nami przyrodę – TOEE zaprasza!

4 czerwca 2022 – Dzień Chemika
11:00 Oficjalne otwarcie i koncert zespołu Marcus Arent
11:10  Mecz piłki nożnej o Puchar Prezesa
11:00 –
 23:00 Atrakcje, konkursy, koncerty
12:15 Konkursy
14:00 Występ Teatru Lalek Pleciuga
18:30 Margaret – koncert
20:00 Damiana Ukeje – koncert
21:30 KOMODO – koncert

Imprezy towarzyszące: Zakładowe zawody sportowe, mecz piłki siatkowej, bieg uliczny Policka Piętnastka, Międzywydziałowy Turniej Tenisa Stołowego

Najbardziej kolorowy Dzień Dziecka

W Niedzielę 5 czerwca od 11. do 14. odbędzie się przełożona impreza dla dzieci – „Najbardziej Kolorowy Dzień Dziecka”.

W programie między innymi: Festiwal Kolorów, zakręcony ziemniak, dmuchańce, kolorowe armatki, wata cukrowa, popcorn, kucyk, okulary przeciwsłoneczne, kolorowe animacje, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji dla milusińskich. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na stronie Gminy Police wszystkie atrakcje mają być nieodpłatne dla dzieci.

Organizatorzy zadbali również o transport po imprezie w piątek i sobotę. Po zakończonych koncertach z przystanku Police Wyszyńskiego Polana (tuż obok miejsca imprezy) odjadą specjalne autobusy do Szczecina i Trzebieży.  

źródło: Gmina Police