Syreny alarmowe – w końcu będzie możliwość zaalarmowania mieszkańców pólnocnego Szczecina

Od rana w dniu dzisiejszym dostaliśmy kilka telefonów i maili gdzie u nas są syreny alarmowe? Bo w Radio Szczecin podano informacje że na północy zawyją syreny.

Cóż Radio na stroni internetowej podało informację ale juz dotyczącą Szczecina ogólnie a nie samej północy. Z tekstu dowiadujemy się że chodzi o punkty przy ul. Hożej, Złotowskiej, Jodłowej, Chobolańskiej, Bałtyckiej oraz pl. Żołnierza Polskiego. W związku z tym postanowiliśmy ustalić gdzie u nas znajdują się syreny alarmowe. Jeszcze nie dawno była na terenie papierni ale już jej nie ma.

Udało nam się porozmawiać z panem Jarosławem Kęsickim inspektorem
Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. Od niego dowiedzieliśmy się, że obecnie działające syreny alarmowe na Północy znajdują się przy ulicach: Grzymińskiej, Strzałowskiej, Hożej i Pokoju.

W piątek będzie montowana syrena przy ulicy Karpackiej (budynek szkoły) a we wrześniu na bunkrze przy ul. Kościelnej na Stołczynie. Jak poinformował inspektor Kęsicki mamy świadomość, że ten rejon był zaniedbany również i w tę infrastrukturę alarmową. Kiedyś znajdowały się syreny na zakładach paiernia, huta itp. Teraz to już albo prywatne własności albo poprostu nie istnieją, a urzadzenia zostały rozkradzione. Teraz systematycznie będziemy uzupełniać ale na własnościach miejskich by uniknąć późniejszych komplikacji z eksploatacją.

Przy okazji warto zapoznać się z dokumentem: PORADNIK DLA MIESZKAŃCÓW SZCZECINA „BĄDŹ BARDZIEJ BEZPIECZNY”