Dobre wieści klubowe

Nie ma to jak rozpocząć dobrze nowy tydzień. Dziś dobre wieści przyszły ze Świtu Skolwin. Prezes Zarządu Klubu Sportowego Świt Szczecin pan Paweł Adamczak poinformował o ustaleniach jakie dzisiaj zapadły na spotkaniu Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji.

Na dzisiejszym spotkaniu w siedzibie MOSRiR-u zaakceptowaliśmy koncepcję realizacji pierwszego etapu przebudowy stadionu w Skolwinie.
Etap I zakłada budowę krytego boiska pod balonem za bramką od strony południowej.
Dokumentacja jest w opracowaniu – termin złożenia pozwolenia na budowę: grudzień 2019.

plan zaplecza kontenerowego

Nowy obiekt z zapleczem kontenerowym umożliwi pełne wykorzystanie obiektu przy Stołczyńskiej przez cały rok. Niestety do tej pory zimą przy ujemnych temperaturach nasza najliczniejsza w Szczecinie szkółka piłkarska zmuszona była korzystać z szkolnego zaplecza, co nie zawsze było łatwe do pogodzenia. W szkole również powstają nowe sekcje. W ubiegłym roku szkolnym były zajęcia z siatkówki i badmintona oraz aerobik i mała szkolna sala gimnastyczna zaczynała trzeszczeć w szwach. Dlatego z radością przyjmujemy te dobre wiadomości. Razem z dziećmi, młodzieżą i na pewno z naszą niepokonaną drużyną czekamy na rychłe otwarcie.

widok sytuacyjny krytego boiska

Podobne boisko jest już na Nehringa na obiekcie Hutnika. Mamy nadzieję, że prace związane z rozbudową klubu przebiegną zdecydowanie szybciej niż się planuje. Zarówno kibice jak i pozostali mieszkańcy osiedla pragną cieszyć się z awansu do II ligi na nowym obiekcie. Drużyna gra wyśmienicie i miejmy nadzieję, że miasto dołoży starań by warunki techniczne nie przeszkodziły drużynie w dalszych rozgrywkach.