UFO na Skolwinie

Dyskusja na temat lansowanego w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2020 projektu Dzielnicy Północ sięgnęła gwiazd a nawet galaktyk. A wszystko za sprawą przewodniczącego Rady Osiedla Skolwin, któremu udzieliła się zapewne magia cyfry 13 i zaproponował budowę lądowiska dla UFO

Trzeba przyznać, że to odważna decyzja i śmiały pomysł. Obawiamy się jednak, że braknie funduszy nie tylko z SBO ale i z budżetu Rady Osiedla. Pomysł z lądowiskiem UFO w Szczecinie nie jest nowością. W 2016 roku już była taka propozycja w SBO – “Lądowisko dla UFO – przestrzeń wydarzeń” autorstwa Lepszego Szczecina.

Projekt zakładał stworzenie przestrzeni dla organizacji dużych eventów (powyżej 20 tys. uczestników) i jednoczesne zapewnienie unikatowej atrakcji turystycznej w Szczecinie.

Lądowisko dla UFO miałoby powstać na terenie lotniska Dąbie. Głównym elementem zadania jest umiejscowienie sceny-trybuny o futurystycznym kształcie odwróconej kopuły. Proponowany wymiar to 16 m szerokości, 12 m głębokości i 2,5 m wysokości ze stałym elementem szerokich schodów.

Nasz przewodniczący zapragnął dołączyć do elitarnych miast gdyż najbliższe lądowisko dla UFO znajduje się dopiero w Kanadyjskiej miejscowości St. Paul. Takie lądowisko w Szczecinie na pewno rozsławiło by miasto a już na pewno Skolwin. Czekamy na szczgóły propozycji zapewne w przyszłym roku, bo na ten już za późno a i jak już wiem przewodniczący jest współautorem projektu 13 w SBO 2020 czyli “Mieszkańcy rewitalizują – przywracamy historyczny Park Tilebeinów, przy ul. Dębogórskiej, Osiedlu Żelechowa, Dzielnicy Północ, Miastu Szczecin”

A Wy co sądzicie o takim pomyśle? Zagłosowalibyście na Skolwińskie Lądowisko UFO? 😉