Rada Rodziców SP44 protestuje przeciw objazdowi przez Skolwin

To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie prezydenta i jego ekipy – mówią rodzice. Jak można wprowadzać tak olbrzymie zmiany w ruchu bez konsultowania tego z głównymi zainteresowanymi? Dziś odbyły się zebrania w SP44. Rodzice nie kryli oburzenia i zaniepokojenia możliwością wprowadzenia na Skolwin praktycznie całego ruchu z Polic do Szczecina.

Rada Rodziców i Rada Osiedla już wyraziły swoje negatywne oceny dla takiego pomysłu. (pismo Rady Rodziców poniżej) Dyrekcja szkoły rozważa wystąpienie do miasta z pismem o zatrudnienie tzw. “Pomarańczki” czyli osoby przeprowadzajacej przez pasy. Ale mieszkańcy mówią to wszystko półśrodki.. Tutaj od kilku lat ruch narasta w dużym tempie a teraz nasilił się ogromnie a oni chcą to jeszcze zwielokrotnić.

  • dzieci nie mają szans na przejście po pasach. Dzisiaj z dzieckiem chcieliśmy przejść po pasach koło Nowego Światu. Jedno auto się zatrzymało, to jadące od Szczecina i na szczeciński numerach a jadący od strony Polic z ZPL na tablicach nie patrząc w ogóle na to że idziemy, bo zajęty był gadaniem przez telefon przejechał nam przed nogami . Jakbym nie spojrzała się w jego strone to by nas rozjechał mówi pani Ania
  • tu w ogóle na wszystkich przejściach jest tragedia – dodaje pani Agnieszka. Albo nie patrzą i się nie zatrzymują, albo wyprzedzają tych co pieszych przepuszczają. Parę lat temu tam przed przejazdem jedno dziecko zginęło potrącone przez samochód. Kilka lat później z drugiej strony przejazdu też potrącił ucznia z naszej szkoły. Ten na szczęście przeżyła ale było groźnie, długo w szpital leżał. Czy musi dochodzić do tragedii? Miasto powinno dbać o swoich mieszkańców a nie wykańczać. Zero inwestycji, dróg nie naprawiają, głupich pasów nie odmalowują na ulicy.
  • Jadąc na studia czy wracając, gdy mam przejść przez te pasy to ciśnienie ze strachu wzrasta o 60. Człowiek wchodzi na pasy a tu trąbią, omijają. Ostatnio autobus się zatrzymał żeby mnie przepuścić, a jakiś cham go wyprzedzał, ledwo zdążyłam uciec przed potrąceniem. A ten się zatrzymał i jeszcze z pretensjami się rzucił. – Żali się pani Barbara

Sprawą zainteresowało się również Radio Szczecin. Mamy nadzieję, że jednak sprawę przemyślą i nie podejmą tak nieodpowiedzialnej decyzji.

One thought on “Rada Rodziców SP44 protestuje przeciw objazdowi przez Skolwin

  • 13 września 2019 o 12:59
    Permalink

    Gwoli ścisłości: Rada Osiedla Skolwin w piśmie adresowanym do Pana Prezydenta nie tyle zaprotestowała co wyraziła swoje zaniepokojenie informacją o planowanym przekierowaniu ruchu na trasie Police Szczecin przez teren Skolwina. Do Rady Osiedla Skolwin nie wpłynęło żadne oficjalne zawiadomienie w tej sprawie, informacja dotarła do nas z polickiej prasy. Rozumiemy powagę sytuacji oraz trudności wykonawcy wynikające z prowadzenia remontu drogi łączącej Przęsocin z Policami przy zachowaniu ruchu na tym odcinku jednak kierując się dobrem mieszkańców Skolwina oraz mając na względzie przede wszystkim ich bezpieczeństwo zwróciliśmy się do Pana Prezydenta z prośbą o udzielenie kilku informacji m.in. jak ma przebiegać nowa organizacja ruchu oraz w jaki sposób Miasto zamierza poprawić bezpieczeństwo w obrębach przejść dla pieszych. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
    Rada Osiedla Skolwin nie rozważała ani nie rozważa prowadzenia blokady ulicy Stołczyńskiej.

Komentarze są wyłączone.