Nowe dwa zachorowania wywołane koronawirusem w regionie

To mąż kobiety, u której w czwartek potwierdzono wirusa. Mężczyzna zamieszkały w powiecie polickim źle się poczuł i został przewieziony do szpitala przy ul. Arkońskiej.

Drugi przypadek to kobieta z powiatu stargardzkiego, w średnim wieku, która wróciła z Irlandii. Do szpitala dotarła własnym transportem.

Łącznie na terenie województwa zachodniopomorskiego jest pięć przypadków zarażenia koronawirusem. Wszyscy są hospitalizowani w szpitalu przy ul. Arkońskiej.

– W całym Zachodniopomorskiem mamy 130 osób poddanych kwarantannie. Liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu to 534 – informuje Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Kara za nieprzestrzeganie kwarantanny może być dotkliwa: 30 dni pozbawienia wolności, grzywna lub sprawa w sądzie, gdy okaże się, że złamanie kwarantanny zostanie uznane za powszechnie niebezpieczne dla życia lub zdrowia i powodujące zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, przy czym jeżeli następstwem takiego czynu jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób – karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.