Koniec kadencji

To już jest koniec, możemy iść…śpiewały kiedyś elektryczne gitary na koniec koncertu, dziś odbyła się ostatnie posiedzenie Rady osiedla Skolwin.

Ostatnią uchwałą RO było przesunięcie funduszy pierwotnie przeznaczonych na projekt związany z remontem ulicy Stolarskiej. Niestety miasto od 2011 roku nie potrafi wykonać prostego wydawać by się mogło remontu a w zasadzie budowy drogi osiedlowej. Tym razem nawet nie było w stanie wykonać prac projektowych stąd zmiana, by pieniądze “na zmarnowanie nie poszły”. Podjęto uchwałę o przesunięciu pieniędzy na zagospodarowanie placu przy powstającej rzeźbie żurawia. A jeżeli jakieś środki jeszcze pozostaną, to na oznaczenie ścieżki spacerowo edukacyjnej w skolwińskim lesie o przewrotnej nazwie “Park Leśny Mścięcino”.

Przewodnicząca przedstawiła również na jakim etapie jest obecnie sprawa “Łososia”, która budzi duże emocje i opór mieszkańców. Wypowiedź uzupełniał również Pan Bogusław, którego stowarzyszenie jest stroną w procedurze. Wypłynęła również sprawa rozbudowy zakładu pirolizy która planuje zwiększenie produkcji o 400%.

Kolejnym punktem programu tzw. integracyjnym były pytania do najsłynniejszego Radnego Osiedlowego w Polsce Marcina Błańskiego POLSKIEGO MISTRZA WYPIEKÓW 5 EDYCJI PROGRAMU BAKE OFF – ALE CIACHO!

Na zakończenie Przewodnicząca RO Renata Łażewska podziękowała wszystkim radnym za współpracę w tej kadencji. Sama na swoim profilu społecznościowym tak skomentowała dzisiejsze spotkanie: “Ostatnie spotkanie Rady Osiedla Skolwin kadencji 2015 – 2019. Kłóciliśmy się, aż iskry leciały, ale wszystkim nam zależało na rozwoju ukochanego osiedla. Podobno nie ważne jak się zaczyna, ważne, jak się kończy!”

Wykaz Radnych Rady Osiedla kadencji 2015-2019