20 lat Polski w NATO

Świętuj wspólnie z żołnierzami 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO. Już 9 marca 2019 r. o godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem “20 lat Polski w NATO”.

Będą one stanowić część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r. 
O godzinie 13.00 nastąpi ceremonialne podniesienie Flagi RP oraz NATO oraz zostaną odegrane hymny Polski oraz Sojuszu. 

Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w piknikach. Zorganizowane one zostaną w formie “otwartych koszar”, dlatego każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych. 

Dla przybyłych gości przygotowaliśmy liczne atrakcje: pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku.

Przyjdź i świętuj wstąpienie Polski do NATO razem z żołnierzami Wojska Polskiego! Będąc członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego od 20 lat jesteśmy dumni z przeszłości i ze spokojem patrzymy w przyszłość.

W Szczecinie świętować będziemy w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w al.Wojska Polskiego 250