Z rzecznikiem PKP PLK o remontach i obawach miezkańców Skolwina

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi przejazdów kolejowych w ciągu ulicy Stolarskiej i Orłowskiej i tego czy pojawiają się tam szlabany? Niestety nie mamy dobrych wieści.

Jak powiedział Skolwin.info rzecznik prasowy PKP PLK  Radosław Śledziński „(…) jeśli chodzi o przejazdy kolejowo-drogowe w Skolwinie: rogatki będą na skrzyżowaniu w ul. Stołczyńskiej, natomiast na ul. Stolarskiej i Orłowskiej pozostanie sygnalizacja świetlna. Podkreślę, że wszystkie przejazdy są odpowiednio zabezpieczone. Użytkownicy dróg (kierowcy, rowerzyści, piesi) stosując się do obowiązujących przepisów i respektując oznakowanie mogą bezpiecznie pokonać tory. Mieszkańcy podnoszą, że są to niebezpieczne przejazdy.  Na Stolarskiej niestety okupiony ofiarami śmiertelnymi (w 2011 roku). Przejazd na Orłowskiej też jest niebezpiecznie usytuowany na zjeździe z wysokiej góry.  Niestety jak widać PKP PLK jest nieugięte…

Kolejnym problemem na jaki wskazują czytelnicy skolwin.info mogą być remonty przejazdów i możliwe w związku z tym kolejne odcięcie Skolwina od Szczecina, poprzez zamknięcie przejazdu zlokalizowanego na nowym przystanku kolejowym Stołczyn Północ (na wysokości Teleyardu). „W związku z pracami przy budowie SKM konieczne będą zamknięcia przejazdów – odpowiada Śledziński – Mieszkańcy zostaną o tym poinformowani z wyprzedzeniem przez Wykonawcę. Zapewniam, że zachowana zostanie możliwość przejazdu przez tory kolejowe. Wykonawca został zobowiązany do zapewnienia przejazdu w trakcie prac lub wyznaczenia dróg alternatywnych w porozumieniu z ich zarządcami. Obecnie trwają jeszcze ustalenia w tej sprawie, nie mogę więc podać szczegółów i dokładnych terminów.”

Pojawił się również pomysł by w sprawie wyremontowania brakującego 700m odcinka ulicy Ornej, stanowiącej jedyną alternatywę wydostania się z osiedla w sytuacji blokady przejazdu kolejowego (co już nie raz miało miejsce) również PKP PLK wsparło mieszkańców.  Tutaj rzecznik poinformował o przekazaniu sprawy do Szczecińskiego Stowarzyszenia Obszaru Metropolitalnego. Mamy nadzieję, że wesprą mieszkańców w tej sprawie.

Również Rada Osiedla Skolwin skierowała w imieniu mieszkańców kolejne zapytania do pana rzecznika. Tak więc wkrótce kolejne informacje…

fot.archiwum
https://www.plk-sa.pl/inwestycje/