2 października 2023

w najbliższą sobotę, 18 lipca o godzinie 17.00 w Koszalinie. Jak poinformował klub na swoim funpagu, Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w Szczecinie, wyłonił w wyniku losowania Bałtyk Koszalin jako gospodarza meczu finałowego rozgrywek Pucharu Polski ZZPN. Więcej informacji dotyczących meczu na funpagu Świtu Skolwin

Stadion Bałtyk w Koszalinie położony jest w parku, pomiędzy ul. Andersa a ul. Stawisińskiego (tzw. obwodnicą śródmiejską). Wejście na stadion znajduje się od ul. Stawisińskiego, gdzie wyznaczony został także parking na ok. 200 pojazdów osobowych.

Stadion Bałtyk w Koszalinie jest najstarszym obiektem tego typu w mieście. Powstał w 1935 r., następnie w 1946 r. został odremontowany a w 2007 r. przebudowany. Jest to stadion lekkoatletyczny.

Obecnie obiekt składa się z nowoczesnego euroboiska o wymiarach 100 x 65 m. Na płycie głównej trawiastej prowadzi treningi i rozgrywa mecze klub piłki nożnej KS Bałtyk Koszalin. Wokół murawy znajduje się 400 metrowa bieżnia lekkoatletyczna z 8 torami. Ponadto na stadionie do dyspozycji są: dwie skocznie do skoku w dal, skocznia do skoku wzwyż, koła do pchnięć oraz rzutów. Na wyposażeniu obiektu są także płotki, oszczepy, kule itp.

Stadion mieści ok. 4 tys. kibiców, w tym 1500 na miejscach siedzących.Więcej informacji: www.zos.koszalin.plWięcej w temacie: Stadiony i boiska