Świt Skolwin szlifuje formę

Ferie szkolne to dla dzieci czas wypoczynku, ale ten czas dla naszej osiedlowej dumy to przede wszystkim czas wytężonego treningu i szlifowanie formy przed rundą wiosenną.

Dzisiaj obserwowaliśmy na kompleksie przy ul.Pomarańczowej sparing Świtu z Iskierką. Zmagania trzecioligowca ze Skolwina z najlepiej grającą drużyną z prawego brzegu Szczecina zakończyły się sukcesem podopiecznych Wojciecha Polakowskiego. 9:0 Piłkarze Świtu Szczecin przygotowujący się do rundy wiosennej, zwyciężyli w kolejnym sparingu. Tym razem podopieczni Wojciecha Polakowskiego pokonali najlepszą drużynę z prawobrzeżnej części Szczecina, czyli Iskierkę i to aż 9:0!

Jak czytamy na fanpage’u Świtu “Rozmiar zwycięstwa imponuje, lecz na tym etapie przygotowań wynik nie jest sprawą najważniejszą. Po pierwszych trzech kwadransach Skolwinianie prowadzili 3:0 (…) Iskierka również miała swoją okazje do zdobycia gola, lecz piłkarzowi w czerwonym trykocie zabrakło zimnej krwi pod bramką Oskara Rechtzigela.”

‘W tym spotkaniu zadebiutował również Portugalczyk Antonio Podstawski, niedawno pozyskany do naszej drużyny, który pokazał się z bardzo dobrej strony.

Już w najbliższy wtorek o godzinie 18.00 na boisku przy ulicy Witkiewicza, Świt zmierzy się w ramach rozgrywek Pucharu Polski z drużyną Erhle Dobra Szczecińska. Wszystkich kibiców już teraz gorąco zapraszamy!

ŚWIT SZCZECIN – ISKIERKA SZCZECIN 9:0 (3:0)
1:0 Adam Nagórski 10’
2:0 Adam Nagórski 23’
3:0 Grzegorz Szczepanik 33’
4:0 Dominik Grochowski 48’
5:0 Charles Nwaogu 55’
6:0 Charles Nwaogu 79’
7:0 Dawid Zieliński 85’
8:0 Dominik Grochowski 88’
9:0 Klaudiusz Mucha 90’

Ale nie tylko seniorzy grali i trenowali. Właśnie  kończy się obóz przygotowawczy w Wałczu, w którym łącznie uczestniczyło 60 zawodników z grup młodzieżowych naszej Akademii Piłkarskiej. W całej historii klubu nie było chyba tak wielkiego liczebnie wyjazdowego przedsięwzięcia dla młodzieży trenującej na szczecińskim Skolwinie.
W malowniczej miejscowości trenowali zawodnicy z drużyn trampkarzy młodszych i starszych (TLT i WLT) oraz juniorów, również – młodszych i starszych (WLJS i WLJM).

A w szkolnej sali i na Orlikach trenowali najmłodsi. Jak widać pomimo zimowych wakacji, piłkarze nie próżnowali, co ufamy zaowocuje już wkrótce wynikami i wspinaczką w ligowych tabelach…