Świt podsumował rundę jesienną

Andrzejkowy wieczór w Hotelu Restauracja Jachtowa był miejscem spotkania piłkarzy, trenerów, władz klubu, działaczy, sponsorów i przedstawicieli miasta – czyli nasza OSIEDLOWA DUMA jak głoszą transparenty i baner na meczach. Wszyscy zebrali się w jednej z sal, gdzie podsumowali tę rundę. Padło wiele myśli. Również wspomnienie tych trudniejszych chwil i emocji jakie targały działaczy ale i kibiców. Kulminacja nastąpiła po meczu z Lechem. Co się działo w zespole i jak oni to znosili wiedzą tylko trenerzy i rodziny piłkarzy. Ważne, że zimny prysznic nie osłabił a zmobilizował. Zespół się podniósł dając nadzieję na powrót do góry tabeli. Trenerzy  zapowiedzieli większą i cięższą pracę, by zespół nie stał się ofiarą sukcesu, ale kuł  sukces i piął się coraz wyżej. Wyrażono nadzieję że w 2019 roku obiekt wypięknieje zgodnie z projektem. I choć radna Łażewska studziła, że to kwestia dwóch trzech lat, to zarówno działacze jak i trenerzy liczą, że jednak uda się to szybciej. 

Oczywiście nie mogło zabraknąć gratulacji i podziękowań. Radna podkreśliła, że to druga drużyna w mieście i dzięki niej również Skolwin zaczyna być inaczej postrzegany.  Nasza redakcja, również przyłącza się do gratulacji i podziękowań. Nawet podbijemy pozytywne opinie. Niedawno byliśmy na rozgrywkach piłkarskich młodzików i tam w “kuluarach” pomimo spotkania reprezentacji kraju, również rozmawiano o Świcie o Skolwinie i o tym wszystkim co tu się wydarzyło. Wszystko w samych superlatywach i stawianiu jako wzór. Dlatego zarówno redakcja, ale i mieszkańcy również mają nadzieję że nowy obiekt uda się szybko przenieść z wizualizacji na Stołczyńską 100. To niezbędny obiekt, zaplecze dla sportowców musi spełniać przynajmniej minimalne warunki XXI wieku. Również warunki dla kibiców się trochę poprawią i mamy nadzieję, że światłowód również uwzględniono w projekcie, tak by można było transmisje z meczu prowadzić. Dlatego mocno kibicujemy temu, by jak najszybciej obiekt się pojawił. Duma naszego osiedla rozsławia nie tylko Skolwin ale i miasto, to dzięki temu klubowi mówi się ostatnio pozytywnie o naszym mieście w świecie sportu. I mamy nadzieję, że miasto też uhonoruje.

Pierwszy raz mieliśmy okazję uczestniczyć w takim spotkaniu naszej drużyny i jesteśmy pod wrażeniem. W wielu podobnych spotkaniach już braliśmy udział. Ale tak rodzinnej atmosfery i spotkania prawdziwego teamu nie było na żadnym. Nie było też “urzędniczego nadęcia” a wszystkie przemówienia i wypowiedzi miały charakter przyjacielski, nie było kłótni, sporów. To było dla nas coś nowego i cieszymy się, że dane nam było w tym uczestniczyć. Podsumowanie zakończyła Andrzejkowa zabawa