Srebrna szkółka Świtu Skolwin

Zakończył się proces certyfikacji piłkarskich szkółek. Polski Związek Piłki Nożnej odznaczył w sumie 694 kluby w całej Polsce, z czego 37 wyróżnień trafiło do zachodniopomorskiego. W nasze województwo powędrowało 3 złote, 9 srebrnych i 25 brązowych certyfikatów.

Miło nam poinformować, że KS Świt jako jeden z nielicznych w Szczecinie, a jedyny na lewobrzeżnej części miasta, uzyskał odznakę srebrną! Certyfikat ważny jest do końca czerwca 2021 roku i niesie ze sobą wiele wyzwań, ale przeważają korzyści, a tym są:

– Podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółce piłkarskiej.
– Budowa pozytywnego wizerunku AKADEMII oraz zyskanie przewagi rynkowej poprzez unikalną współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.
– Możliwość uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na wynagrodzenie trenerów, podnoszenie ich kwalifikacji oraz wynajem obiektów sportowych.
– Dostęp do uporządkowanych materiałów z zakresu szkolenia w szkółkach piłkarskich przygotowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej.
– Możliwość zamieszczenia informacji o posiadaniu certyfikatu na własnej stronie internetowej oraz w innych materiałach promocyjnych.
– Ułatwienie w pozyskiwaniu kadry trenerskiej oraz szansa na rekrutację większej liczby zawodników.
– Specjalna oferta ubezpieczeń dla zawodników.
– Własna podstrona internetowa certyfikowanego oddziału szkółki na portalu LaczyNasPilka.pl.
– Dostęp do bezpłatnego systemu internetowego do zarządzania szkółką piłkarską.

Wszystkim, którzy pracowali i przyczynili się do pozyskania powyższego wyróżnienia serdecznie dziękujemy, w tym szczególności Mariuszowi Pikule i Andrzejowi Tychowskiemu.