Sportowy weekend i kolejne sukcesy

Świt Skolwin (Szczecin) odnotował kolejne zwycięstwo tym razem w sobotnim spotkaniu wyjazdowym z Jarotą Jarocin 1:0. Zdobywcą bramki w 41 minucie był Adam Ładziak . Nasza Duma Osiedla pozostaje wciąż niepokonana

Dzisiaj natomiast odbył się turniej rocznika 2011/2012 na stadionie Komin Arena na osiedlu Majowym. Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn w systemie “każdy z każdym”. Nasze młodziaki wygrały 3 mecze jeden remis i jedna przegrana. Zawodnicy Świtu świetnie się bawili przy pięknej pogodzie. Zmęczeni, ale w dobrych humorach wszyscy wrócili do domu.

W sobotę również odbyły się kolejne zawody biegowe i kolejne sukcesy naszej “Skolwińskiej Torpedy”. Materiał zzawoduw przygotował nasz redaktor sportowy kryjący się pod pseudnimem Rutra.

W tę sobotę 21 września na terenie Parku Kasprowicza odbyła się już kolejna edycja biegu UroRun. Dorośli uczestnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 km, zaś dzieci – na dystansach 200, 400 i 800 m. Był także marsz nordic walking na 5 km. Kolejny już raz bardzo dobrze spisała się na nim mieszkanka naszego regionu Skolwinianka Pani Sylwia Stachowicz-Hawrylak. Pani Sylwia wygrała rywalizację kobiet w kategorii nordic walking będąc zarazem 3 w kategorii open ustępując miejsca na podium tylko aktualnym medalistom Mistrzostw Polski z Barlinka. Gratulujemy.

Musimy również pogratulować autorowi relacji, który w tej dyscyplinie zajął drugie miejsce. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla zwycięzców.

Również w sobotę ministranci z parafii Chrystusa Króla na Skolwinie zajęli 3 miejsce w grze terenowej jaka odbyła się w Dąbiu podczas dnia skupienia służby liturgicznej – również gratulujemy