2 października 2023
Skolwin Kosciol

Skolwin Kościół

W tym uciążliwym czasie dziękujemy, za okazywaną w tym czasie międzyludzką życzliwość i skolwińską solidarność z potrzebującymi. To nasze najważniejsze rekolekcje – te słowa kierują do wiernych parafii za pośrednictwem strony internetowej parafii.

Trwamy w “Wielkopostnych Rekolekcjach Domowych”. Zachęcamy by “siedząc w domach” mieć czas na regenerację sił i zdrowia, ale też na pogłębienie relacji rodzinnych i swojej duchowości: na modlitwę, lekturę Pisma św. W telewizji, radiu oraz w internecie jest wiele propozycji rekolekcji, rozważań Mszy św.

Przeżycie Eucharystii w naszych domach na co warto zwrócić uwagę?

Należy ustalić z domownikami, że nastawiamy się na uczestnictwo we Mszy. Nie wykonujemy innych czynności tzw. “przy okazji”. Zachowujemy takie postawy ciała jakie są praktykowane w kościele. Uczestniczymy we Mszy poprzez śpiew i modlitwy. Dla podkreślenia liturgii na stole można umieścić krzyż i zapalone świece. Przypomnijmy, iż będąc w stanie łaski uświęcającej można przystąpić do duchowej Komunii świętej.

W naszej parafii Msze św. na ten czas sprawowane normalnie (niedziela 7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00; w tygodniu 18.00) z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Przypomnijmy, iż obowiązuje dyspensa abpa Andrzeja Dzięgi od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych i świątecznych. Oznacza to, że dzieci, młodzież szkolna, osoby starsze, chore i te które czują niepokój o stan swojego zdrowia i bliskich nie ma obowiązku uczestniczyć w Mszy w niedzielę i święta. Spowiedź św. odbywa się w zakrystii w niedziele podczas Mszy w tygodniu przed Mszą. Ofiar na tacę nie zbieramy, ale prosimy aby pomóc tym, którzy mieszkają blisko nas, którzy nie wychodzą z domu.

W środę (25 III) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to też Dzień Świętości Życia. Na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem uroczystość gromadzi tych, którzy chcieliby podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Wiąże się to z codzienną modlitwą za dzieciątko Bogu wiadome przez dziewięć kolejnych miesięcy. Taką adopcję można podjąć osobiście w domach. W tym dniu zawierzymy też naszą parafię Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Taki Akt Zawierzenia Parafii odmówmy w naszych domach 25.03 podczas Eucharystii o godz. 18.00
W tym dniu będąc w domu można podjąć się: Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Oto codzienna modlitwa osoby, która się podjęła tego dzieła:

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki,
Maryi, która urodziła Cię z miłością,
oraz za wstawiennictwem św. Józefa,
człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu,
proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka,
które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady.
Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu,
które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Wasi duszpasterze