Cemex jednak oszukiwał

Sprawa pojawiła się we wrześniu, kiedy to ktoś kolportował ulotki w których “straszono” – jak wtedy uważano – mieszkańców Północy a zwłaszcza Skolwina, Stołczyna i Bukowa wzmożonymi transportami betonu do Polic. Miało to być związane z budową nowej fabryki.

Cemex w piśmie do redakcji zapewniał, że wszystkie transporty odbywać się będą zgodnie z przepisami. Zaufaliśmy firmie. W końcu duży koncern jak mawia przewodniczący Rady Osiedla gwarantuje jakość. Duży kapitał firmy powinien gwarantować i jakość.

Prawda jednak jest zupełnie inna. Cemex kłamał. Od kilku dni mieszkańcy zaobserwowali wzmożony ruch “gruszek” jak określają pojazdy do przewozu betonu jedni czy też po prostu “betoniarek” w określeniach innych. Do redakcji w tym tygodniu wpłynęło blisko 20 maili w tej sprawie.

Czytelnicy pytają jak to możliwe że nienormatywne transporty suną po drodze z ograniczonym tonażem na moście (20t)? Napływają informacje o mocno przeładowanych pojazdach. Kilkakrotnie zaobserwowano wylewający się beton z samochodów w momencie ruszania z postoju. Miało to miejsce na terenie Polic gdy pojazdy ruszały z czerwonego światła na “krzyżówce Mścięcino” o czym świadczą również pozostałości betonu przy krawędzi jezdni na skrzyżowaniu. Do tego skrzyżowania te pojazdy docierają przez Stołczyn, Skolwin.

Zapytaliśmy zditm czy zostały wydane zgody na takie transporty? Jeżeli tak, na kiedy planowany jest remont ul. Stołczyńskiej na całej długości, bo przeładowane betoniarki szybko zdewastują drogę.

Policja zapowiedziała kontrole pojazdów i zainteresowanie tematem na czas rozbudowy fabryki i budowy przeprawy pod Odrą.

red.

One thought on “Cemex jednak oszukiwał

  1. Paweł 22 maja 2020 at 09:06

    A może by tak w końcu wdrożyć plan poprawy bezpieczeństwa na ul Stołczyńskiej i wzorem ul Krakowskiej zamontować tzw garby na jezdni przed przejściami dla pieszych lub jak na ul Arkońskiej podwyższyć te przejścia co w sposób istotny spowolni ruch oraz znacznie zmniejszy komfort przejazdu dużych ciężarówek co skłoni je do jazdy górą do Polic. Na ul Krakowskiej po wprowadzeniu tego rozwiązania cały ruch tranzytowy zaczął odbywać się przez ul Europejską i ruch się uspokoił więc warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań

Comments are closed.