Główna różnica, w porównaniu do poprzednich edycji, to ta dotycząca obszaru. Dotychczas wybieraliśmy projekty ogólnomiejskie oraz po jednym z dzielnicowych dużych i małych, które były podzielone na cztery dzielnice.
Teraz również będziemy wybierać projekt ogólnomiejski, ale pozostałe pomysły zostaną podzielone na 22 grupy, oparte o podział administracyjny miasta według osiedli.
– SBO nigdy nie był bliżej osiedli i mieszkańców niż w tym roku. Podział dzielnicowy był zbyt duży i prowadził do konfliktów między poszczególnymi osiedlami. Tegoroczny podział odpowiada na potrzeby mieszkańców – podkreśla Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Szczecin.
Przypominijmy w ubiegłym roku (przy bardzo niekorzystnym przeliczniku dla naszego osiedla) w przeliczeniu na mieszkańców mieliśmy bardzo duże zainteresowanie tą formą finansowania projektówm społecznych. Bo czym jest SBO? tak naprawdę to pokazanie miastu na czym nam zależy, czego oczekujemy i jakie kierunki rozwoju osiedla są w zainteresowaniu mieszkańców. Dlatego dziś przy innym podziale głosów tym bardziej musimy zagłosować. W tym roku zaczęło się również zmieniać podejście w patrzeniu na Północ. Społecznicy i Stowarzyszenia dojrzały do tego, że w jedności siła. Jeżeli chcemy coś od miasta uzyskać inaczej niż straszeniem sądem to musimy współdziałać. Sprawa łososia pokazała, że jako Północ potrafimy się zjednoczyć i to warto pielęgnować.
Jak tylko zostanie opublikowany kalendarz i lista projektów będziemy więcej pisać na ten temat. Na dzień dzisiajeszy już 184 projekty przeszły weryfikację formalną. Dlatego będziemy wyłuskiwać dla Was projekty z Północy i wam prezentować. Już wkrótce zaczniemy promować również właśnie taki wspólny projekt między osiedlowy. Ważny dla Północy, Głosując razem na jeden łączący na Nadodrzańską Północ mamy dużą szansę na wygranie. Ale o tym wkrótce.