19 kwietnia 2024

4 bramka po strzale Szymona Emche

Piłkarze Świtu ograli 4:0 Wierzycę Pelplin w meczu rozgrywek III ligi grupy 2.

Tym razem mecz ligowy z powodu zaniedbań melioracyjnych do jakich dopuścił Zakład Usług Komunalnych (o czym już pisaliśmy) Świt musiał rozegrać na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Pomarańczowej.

pomimo trudnej pogody kibice pojawili się na trybunach

Boisko w tym roku szczęśliwe dla naszej drużyny. Sparingowy mecz jaki rozegrany został w lutym z Iskierką zakończył się wynikiem 9:0 (3:0). Gdy usłyszeliśmy że niestety pierwsze ligowe spotkanie w nowej rundzie sezonu musimy rozegrać na innym boisku, pełni obaw czekaliśmy na informację gdzie? Padło na Pomarańczową. Pamiętając jak zakończył się sparing z Iskierką na tym boisku szybko nadzieje na dobry wysoki wynik ożyły.

No i nadzieje się spełniły. Rozegrany w trudnych warunkach pogodowych mecz zakończył się pięknym wynikiem. 4:0 (2:0) Dublet ustrzelił przed przerwą Adam Nagórski. Po przerwie na listę strzelców wpisali się Oskar Szczepanik i Szymon Emche. Dzięki temu zwycięstwu Świtowcy mają na swoim koncie 30 punktów.

po tym faulu nagrodzonym czerwoną kartką przeciwnicy grali w 10

Pomimo pięknej porannej pogody mecz niestety był rozegrany w deszczu i z silnymi podmuchami wiatru. Przeciwnik też nie odpuszczał, dużo ostrych starć i nieładnych zachowań zaowocowało w końcu czerwoną kartką dla przeciwników za faul na naszym zawodniku. Pomimo dużego prowadzenia, Świt grał odważnie by osiągnąć jak najlepszy wynik a Wierzyca za wszelką cenę chciała zdobyć chociaż honorową bramkę. Niestety nie udało im się nawet pomimo doliczonych 2 minut

Z pozostałych 3 ligowych drużyn z naszego regionu jeszcze tylko Kotwica Kołobrzeg zakończyła mecz zwycięstwem. Reszta niestety odnotowała porażki.